Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска ќе престојува во Унгарија. Тој, како што соопшти унгарското министерство за надворешни работи, ќе учествува на состанокот на унгарско-турскиот стратешки совет во Будимпешта. Инаку, деновиве Анкара соопшти дека реши да назначи пет нови почесни конзули во Унгарија.

 

Shpërndaj me

Loading...