Женскиот ракометен клуб Чаир за прв пат во својата историја ќе учествува на европски натпреварувања. Пред извесно време, македонската ракометна федерација ја прекина сезоната во двете конкуренции и не прогласи шампион, па реши да испрати покани до екипите кои ќе учествуваат на европските натпреварувања. Куманово ќе се натпреварува во Лигата на шампионите, а местото на Вардар и Металург ќе го заземе Пелистер. Последното место за натпреварите во ЕХФ лигата ќе го пополни ракометниот тим од  Чаир.

Shpërndaj me

Loading...