fbpx

Последните сведоци предложени од одбраната во случајот „Монструм” денеска во Кривичниот суд Скопје, е предвидено да го дадат својот исказ. Според најавите од претходното рочиште, денеска треба да сведочат тројца сведоци, од кои еден припадник на полициската единица Алфи.

Со завршување на оваа фаза следува подготвителен период за завршни зборови.

 

Shpërndaj me

Loading...