Тренерот на фудбалерите на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, навести дека бразилецот Нејмар би можело да го напушти Пари сен Жермен и да дојде на „Сантијаго Бернабеу“ до крај на преодниот рок.

Медиумите преку летото шпеклулираат дека покрај Барселона, во трка за бразилскиот напаѓач се вклучува и „кралскиот клуб“.

Shpërndaj me

Loading...