Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан очекува трката за шампионскиот трофеј во Шпанското фудбалско првенство да трае до последното коло.

– Не обрнувам внимание на фактот дека водиме во лигата, за сè ќе се одлучи на последниот ден од сезоната. Погледнете колку беше тешко да се игра против последнопласираниот тим. Никогаш не знаете со сигурност во оваа лига. Не сум изненаден од ништо што го прави Карим. Можеби еден од најважните моменти во сезоната. Јас сум многу задоволен од моите играчи. Победничкиот натпревар по натпревар не е лесен. Морам да им честитам на играчите, изјави Зидан.

Shpërndaj me

Loading...