Напаѓачот Златан Ибрахимовиќ се повреди за време на тренингот во Милан. Шведскиот фудбалер предвреме ја напушти тренинг-базата на тимот, објави новинарот Џанлука Ди Марцио.

Според првичните информации, Швеѓанецот е сериозно повреден. Ибрагимовиќ ќе помине лекарски преглед, по што ќе станат познати деталите за повредата.

Постои можност Ибрахимовиќ да ја оштети Ахиловата тетива. Ако ова се потврди, тогаш тој може да ја заврши кариерата.

 

Shpërndaj me

Loading...