Немаше основи за продолжување на постапката за предметите против вицепремиерот Кочо Анѓушев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за постапките за добивање концесии за изградба на мали хидроцентрали, рече во вечерашното гостување во емисијата „360 Степени“ на Алсат, претседателката на Антикорупцискта комисија, Билјана Ивановска.

„Одено е чекор по чекор, од конкурсот до пријавувањето до конкурирање на нивните фирми…целокупната постапка е максимално добро запазена, ние не можеме да измислиме нешто, оти и нашата работа е под лупа на јавноста. Точно по ред утврдивме од кога до кога бил конкурсот кога тој (Мицкоски н.з.) станал советник, кога бил директор во ЕЛЕМ и тн. Мошне прецизно и утврдивме дека нема прекршување“, рече Ивановска.

 

Shpërndaj me

Loading...