fbpx

Калчолигашот Интер размислува за потпишување на договор со поранешниот напаѓач на Јувентус, Марио Манџукиќ, јавуваат италијанските медиуми.

Сега фудбалерот е слободен агент. Претходно тој го раскина договорот со катарскиот клуб Ал-Духаил.

Според „La Gazzetta dello Sport“, во хрватскиот фудбалер Интер гледа играч кој доколку е потребно може да го замени Ромелу Лукаку. Интер нема да мора да плати надомест за тоа, што ја зголемува веројатноста за трансфер.

 

Shpërndaj me

Loading...