fbpx

Катица Јанева излегува од Шутка и оди во куќен притвор.

Апелација потврди дека гаранцијата од три стана е прифатена и по речиси три месеци таа ја напушти ќелијата во истражниот затвор.

Катица Јанева три стана во сопственост на децата како гаранција дека нема да бега и оти ќе остане во земјава за да ѝ се суди во случајот Рекет.

Според одлуката на Апелацискиот суд, Јанева ќе биде во куќна изолација во еден од станвите на нејзините деца и ќе има забрана да комуницира со останатите обвинети во случајот Рекет.

Јанева заедно со Боки 13 и Зоран Кичеец, се обвинети дека изнудиле 1,5 милиони евра од бизнисменот Орце Камчев, а за возврат му ветиле дека ќе му ја олеснат положбата во случајот Империја за перење пари.

Суедењето за случајот Рекет започнува на 3 декември.

Боки 13 засега останува во Шуткаа, Зоран Кичеец и Катица Јанева со одлука на Судот се во куќен притвор.

Shpërndaj me

Loading...