fbpx

Во интервју за Алсат, Симонида Кацарска од Институтот за европска политика смета дека случајот „Рекет“ може да влијае за земјава во октомври да не добие датум за почеток на преговори со ЕУ. Таа вели дека последниот извештај на ЕК за земјата беше позитивен во областа на владеењето на правото.

Shpërndaj me

Loading...