fbpx

Интер може да остане без тренерот Антонио Конте, јавуваат италијанските медиуми.

Претходно, фудбалскиот стручњак јавно го критикуваше раководството на Интер.

– Мора да се развиваме и подобриме во сите области, вклучително и надвор од теренот. Голем клуб мора да ги заштити своите играчи повеќе. Ќе разговараме за сè на крајот на сезоната. Треба да се сретнам со претседателот, а тој сега е во Кина, изјави Конте.

 

Shpërndaj me

Loading...