Тригодишно девојче од скопската населба Аеродром било нападнато од куче скитник кое го изгризало на раката и на градите. Случајот во полиција го пријавила мајката на девојчето.

Според полицискиот извештај:

На 16.05.2019 година во 15.30 часот во Полициската станица Аеродром, Љ.С.(39) од Скопје пријавила дека на 15.05.2019 година околу 19.30 часот на ул.„1613“ во Скопје нејзината тригодишна ќерка била касната од куче скитник во пределот на десната подлактица и градниот кош.

Shpërndaj me

Loading...