Голамнот на Ливерпул, Алисон, ќе паузира неколку недели поради повреда на листот на ногата, здобиена во натпреварот од првото коло во Премиер лигата, потврди Јирген Клоп, менаџер на „црвените“.

Бразилецот се повреди во межот против Норич и го напушти теренот во 39-ттата минута.

 

 

Shpërndaj me

Loading...