fbpx

Бројот на заразени од смртоносниот вирус Ковид-19, познат како Корона се искачи на 64.000. Надвор од Кина заразени се 447 лица и има две жртви. Светската здравствена организација соопшти дека бројот на случаи надвор од Кина не е алармантен и оти не се зголемува драстично. Вкупниот број на жртви досега е околу 1.400. Македонскиот граѓанин заболен од вирусот е хоспитализиран во болница во Јокохама, додека другите двајца се во карантин на бродот кој е блокиран на пристаништето во овој јапонски град.

Shpërndaj me

Loading...