fbpx

Еден од најдобрите фудбалери на Ливерпул, Садио Мане, открива дека летоска ја одбил понудата на Реал Мадрид оти бил многу задоволен на Енфилд.

Како што пренесува шпански Дон Балон, сенегалскиот напаѓач „не ни трепнал“ кога ја отфрлил можноста да се пресели во Мадрид и тоа на повик од Зинедин Зидан.

 

Shpërndaj me

Loading...