fbpx

Покрај дежурни екипи и вработени во институциите што се грижат за состојбите со коронавирусот, за време на полицискиот час може да се движат и вработените во смени, односно пекарниците и погребалните претпријатија, рече во своето гостување во емисијата Економски магазин, министерот за информатичко општество, Дамјан Манчевски.

Манчевски предупреди дека ако вработени во компаниите што работат во смени не смее да се движат во друг правец освен кон и од работното место.

 

Shpërndaj me

Loading...