Фудбалерите на Манчестер Јунајтед доживеаја вистинска катастрофа на денешното гостување кај Евертон. Клубот од „Олд Трафорд“ загуби со 4:0 и со тоа се стави во многу тешка ситуација за оставрување на пласман во Лигата на шампионите наредната сезона.

Shpërndaj me

Loading...