fbpx

Манчестер јунајтед ќе игра во полуфиналето на ФА Купот, откако вечерва го совлада Норвич со 2:1.

Гостите кои важеа за голем фаворит до триумфот дојдоа со гол во последните минути од второто продолжение.

Резултатот по основните 90 минути беше 1:1, Норвич во 89. минута останаа со фудбалер помалку поради црвениот картон на Клосе, а во 118. минута Хари Мегваер го постигна победничкиот гол за Јунајтед.

МИА

 

Shpërndaj me

Loading...