fbpx

Фудбалерот на Реал Мадрид, Марсело, рече дека на „кралскиот клуб“ повеќе не му се потребни зајакнувања за новата сезона и оти моменталната екипа е способна за освојување на трофејот.

„Нашата екипа е добра. Секогаш е теко да се освои трофејот, но ако се фокусираме на работата и на тренингот можеме да го освоиме. Не ни требаат нови засилувања“, изјавил Марсело.

Shpërndaj me

Loading...