Тренерот на фудбалерите на Олимпијакос, Педро Мартинс, изјави дека на поразот од Црвена Ѕвезда, во Лигата на шампионите, влијаел престрогиот црвен картон за Јасин Бензија.

Францускиот судија, Беноа Бастијен, го исклучи Бензија во 58 минута, после што Ѕвезда од 0:1 стигна до голем триумф од 3:1 во Белград.

Shpërndaj me

Loading...