fbpx

Патрик Махонс, кој игра за тимот на Канзас Сити во американскиот фудбал, потпиша нов 10-годишен договор вреден 503 милиони долари. 24-годишниот Махомс со последниот договор станува најскапиот играч во историјата на овој спорт. Во просек, секоја сезона, Махомс ќе добива по најмалку 45 милиони долари, а со бонусите, таа сума се искачува до 53 милиони.

Shpërndaj me

Loading...