fbpx

Напаѓачот на Пари Сен Жермен, Килијан Мбапе доживеа повреда во финалето на Купот на Франција против Сент Етјен и беше присилно заменет во средината на првото полувреме.

Денес ќе има поголема јасност за состојбата на фудбалерот кој претрпе повреда по груб влез на Лоик Перин.

Иако Мбапе изгледаше прилично вознемирен кога го напушти теренот, тој подоцна се врати на патериците и го догледа натпреварот.

За време на церемонијата на доделување на наградите, светскиот шампион размени неколку зборови со францускиот претседател Емануел Макрон, кој го праша за сериозноста на неговата повреда.

 

Shpërndaj me

Loading...