fbpx

32-годишното лице кое вчера нападна лекар на Клиниката за токсикологија е уапсен и МВР ќе му поднесе пријава. Како резултат на ударите, лекарот се здоби со повреди на телото, но е во добра здравствена состојба. Инцидентот се случил откако тој одбил да го прегледа детето на напаѓачот, тврдејќи дека децата на возраст под 14 години се лекуваат на Клиниката за детски болести.

Shpërndaj me

Loading...