fbpx

Во текот на изминатото деноноќие (31.07/ 01.08.2020) на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистриран е 271 прекршок. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Shpërndaj me

Loading...