Најдобриот фудбалер на Барселона, Лионел Меси, закрепна од повредата на препонот здобиена на мечот против Интер во Лигата на шампионите, објави каталонскиот клуб.

Аргентинецот вчера тренираше заедно со своите соиграчи, а на теренот беше и Усман Дембеле, кој исто така во претходниве недели имаше проблеми со повреда.

Shpërndaj me

Loading...