fbpx

Капитенот на Барселона, Лионел Меси преку социјалните мрежи денес се прости од својот поранешен соиграч Луис Суарез, со кого е голем пријател.

– Кога денес влегов во соблекувалната, го очекував вообичаеното секојдневие, но се изненадив. Ќе биде исклучително тешко да не те гледам ден за ден, и на тренинг и на терен. Многу ќе ми недостасуваш. Поминавме многу години заедно во тимот, бевме на безброј социјални собири и запознавме многу луѓе. Ние искусивме многу работи што никогаш нема да ги заборавам, изјави Меси.

Суарез треба да потпише договор денес и официјално да стане фудбалер на Атлетико Мадрид за отштета од шест милиони евра.

Суарез изминатите шест сезони има одиграно 238 натпревари за дресот на Барселона и постигна 198 гола.

МИА

Shpërndaj me

Loading...