Најдобриот фудбалер на Барселона, Лионел Меси, има опција на крајот од сезонава да го напушти Ноу Камп како слободен играч.

Шпанските медиуми пренесуваат дека неговиот договор истекува следното лето, после што Меси може да избира како и каде би ја продолжил својата кариера.

Shpërndaj me

Loading...