fbpx

Еден од најдобрите фудбалери на светот, Лионел Меси, изјави дека се неточни шпекулациите дека тој е човекот што го составува тимот, но призна дека би сакал Нејмар летово да се вратеше на Ноу Камп.

„Јасно ми е дека некои беа против оти замина, но од спортска страна тој е еден од најдобрите играчи на светот и секако дека ќе ни значи да се врати. Не се точни приказните дека јас го составувам тимот и оти сум инсистирал на негово враќање. Само изнесов свое мислење“, рече Меси.

Shpërndaj me

Loading...