fbpx

Албанскиот претседател Илир Мета, упати остро предупредување до владејачкото мнозинство кое најави нов закон за шефот на државата со повеќе ограничувања, порачувајќи им дека „доколку се обидат да го разрешат, ќе го распушти парламентот“.

– Мнозинството изгуби 3:0 и покрај потрошените милијарди. Ова е претседател на народот од 2 март. Не е од Социјалистичкото движење за интеграција и од опозицијата, туку од народот, од кој има се поголема поддршка. Повторно бараат разрешување. Тука сум, нека се обидат, па ќе видат кој прв ќе биде разрешен .

 

Shpërndaj me

Loading...