fbpx

Шведскиот голгетер, Златан Ибрахимовиќ, доби понуда од милан вредна шест милиони евра за година и пол дена, пренесува Газета дело спорт.

Искусниот 38 годишен фудбалер би имал гарантирана соработка во период од шест месеци, додека следната сезона би била опционална.

 

Shpërndaj me

Loading...