СДСМ ја продолжи својата кампања во Арачиново. Кандидат за пратеник од оваа изборна единица, Оливер Спасовски изјави дека во следниот мандат Владата на СДСМ ќе се заложи за зголемување на минималната и просечната плата. Според него, Мицкоски е обнова на Груевски.

Shpërndaj me

Loading...