fbpx

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски при синоќешната средба со жителите во скопска Кисела вода, порача дека е убеден во победа на опозицијата на претстојните избори. Тој ги повика граѓаните, како што рече, да стават крај на корупцијата, криминалот и понижувањето на Македонија и да гласаат за ВМРО-ДПМНЕ.

Нашата броба почитувани пријатели започнува следниот ден после 15 јули ќе треба да ги засукаме ракавите и да ја обновиме Македонија од пепелта која ќе ни ја остават. А, за машала имаме, имаме за обновување. Треба многу грешки кои овие ги направија да ги исправиме. За некои ќе треба веднаш да делуваме брзо и одлучно за некои може ќе треба повеќе време. Важно е да ги засукаме ракавите да се обединиме како што многупати во историјата македонскиот народ се обединувал и спротивставувалпред многу поброен и многу помоќен противник од ова раководство на СДСМ и Зоран Заев“-рече Христијан Мицкоски, ВМРО ДПМНЕ. 

Shpërndaj me

Loading...