Капитенот на хрватската репрезентација, Лука Модриќ, ако закрепне од повредата на време, ќе влезе во тимот на Златко Далиќ за натпреварот против Унгарија и Велс во октомври, без оглед на препораката од Реал Мадрид, пренесува „Спортски новости“.

Како што се наведува во текстот, Модриќ нема ни најмалку колебање дали да одговори на повикот од националниот тим во престојната акција за квалификации за ЕУРО.

Shpërndaj me

Loading...