fbpx

Министерството за одбрана изрази длабоко сочувство за жртвите во разорната експлозија во Бејрут и информира дека нашите војници во УНИФИЛ во Либан се безбедни.

„Министерството за одбрана изразува длабоко сочувство за жртвите во разорната експлозија во Бејрут, Либан. Ве информираме дека припадниците на Армијата на Република Северна Македонија во мисијата на Обединетите нации во Либан, УНИФИЛ, се безбедни и сигурни“, се наведува во соопштението на МО.

 

Shpërndaj me

Loading...