fbpx

Англискиот фудбалски тим Тотенхем Хотспур го наименува Жозе Мурињо за нов тренер на договор кој ќе трае до крајот на сезоната 2022-23, соопшти денеска овојклуб од Премиер лигата. 56-годишниот Португалец претходно беше отпуштен од Манчестер Јунајтед, во Тотенхем доаѓа на местото на Маурисио Покетино, кој беше разрешен во вторникот.

 

Shpërndaj me

Loading...