fbpx

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо ја коментираше тешката победа на тимот од 2:1 над Локомотив Пловдив во второто квалификациско коло од Лигата на Европа.

– Сакам да му честитам на Локомотив, нивниот перформанс беше одличен, почит кон нив, тие се бореа, во 70-та минута успеаја да постигнат гол, во првото полувреме имаше ситуации, имаше и пенал, кој ако имаше ВАР ќе беше досуден, честитки за нив. Ова е турнир што се обидуваме да го освоиме, не е лесно кога играте на еден натпревар, знаевме дека ќе биде тешко. Мора да победуваме, загубивме од Евертон, но исто така мора да победуваме и во Премиер лигата, изјави Мурињо по мечот.

Shpërndaj me

Loading...