fbpx

Менаџерот на Тотенхем, Жозе Мурињо стравува дека фудбалот оди во погрешна насока. Причината за ова откритие беше откажаниот гол на Хари Кејн за време на вчерашниот натпревар на „петлите“ против Шефилд Јунајтед.

Голот, со кој тимот од Лондон би можеа да направат 1:1, не беше признат по интервенцијата на ВАР заради игра со рака на Лукас Моура. Бразилецот беше турнат во оваа ситуација и падна на земја без да може да направи нешто друго, но судиите ги следеа новите правила, според кои секоја игра со рака при градење на даден гол е санкциониран.

-Не можеме да очекуваме судијата кој не е добар на теренот да биде добар во канцеларија. Одиме во насока што е навистина лошо за убавата игра во која сите сме за вљубени, рече Мурињо.

Shpërndaj me

Loading...