fbpx

Спринтот на Тотенхем до најдобрите четири започна предоцна, призна менаџерот на тимот Жозе Мурињо, откако ги пофали своите играчи за својата форма по продолжението на англискиот шампионат.

Тимот од Лондон има освоено пет од последните осум натпревари и се искачија на седмото место во пласманот, еден бод зад Вулверхемптон и пет зад Челси, кој моментно ја зафаќа последната квота за најпрестижниот клупски турнир. Тотенхем може да обезбеди место во Лигата на Европа со победа против Кристал Палас денес или пораз на Волците против Челси.

 

Shpërndaj me

Loading...