Напаѓачот на Пари сен Жермен, Нејмар да Силва се најде на мета на критика на навивачите на клубот во текот на мечот од првото коло против екипата на Ним, барајќи да го напушти клубот.

Бразилскиот фудбалер не беше во составот за мечот поради, како што соопшти претходно тренерот Томас Тујел, закрепнување од опвреда. Сепак, постојат шпекулации дека во тек се преговори за негов трансфер и напуштање на клубот.

Shpërndaj me

Loading...