Клубовите од Премиер лигата се надеваат дека за почетокот на следната сезона на одреден број гледачи ќе им биде дозволено да присуствуваат на натпреварите од првенството.

Пандемијата на коронавирус ги принуди газдите на тимови на Островот да преземат мерки да ги играат сите преостанати натпревари од првенството пред празни трибини. Според „Мирор“, сепак, постои сериозна надеж дека за почетокот на следната сезона да има можност да им се дозволи на навивачите да следат дуели во живо.

 

Shpërndaj me

Loading...