fbpx

Во изминатите денови регистрирани се повеќе од сто прекршувања на примирјето во Источна Украина, соопшти Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ). Оттаму наведуваат дека примирјето е прекршено и во Доњецк и во соседниот регион Луханск.

„Во Доњецк се регистрирани 111 прекршувања на примирјето, вклучително и 21 експлозија“, се наведува во соопштението на ОБСЕ.

 

Shpërndaj me

Loading...