Италијанскиот весник „Кориере дело Спорт“ пренесува дека Наполи одлучил за иднината на Елсеид Хисај. Албанскиот дефанзивец ќе оди на продажба за тимот да заработи пари. Сè уште не е познато каде ќе оди Хисај, иако лани имаше понуда од Атлетико Мадрид. Во меѓувреме, Марио Руи ќе остане со Наполи зашто Џенаро Гатузо и управата сметале дека може повеќе да придонесе за тимот.

Shpërndaj me

Loading...