fbpx

Над 4.000 тестови за Ковид-19 биле направени на осум од 27-те грчки аеродроми што отворија вчера, заклучно со 20 часот синоќа, според информациите на грчката телевизија „Скај“, но веројатно ќе бидат повеќе со оглед на тоа дека специјалниот алгоритам согласно податоците на патниците предвидел дека треба да се направат над 5.600 тестови, јави дописничката на МИА од Атина.

Според истите информации, на дел од аеродромите биле направени повеќе тестови од планираното, односно од она што било предвидено согласно доставените податоци преку специјалната платформа за туристите.

МИА

Shpërndaj me

Loading...