fbpx

ВМРО-ДПМНЕ со митингот на 2 јуни на терен ја почнува битката против актуелната власт. Лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, броејќи ги, како што ги нарече,  деструктивните политики на Владата, најави за конкретни чекори против коалицијата СДСМ-ДУИ.

Ја обвини владата дека не успеала да спроведе реформи, да отвори нови работни места и да го зголеми економскиот раст.

Пораќа дека по предвремени парламентарни избори владата на Заев ќе остане во историјата.

Адријан Керими

Shpërndaj me

Loading...