fbpx

Најсилната светска кошаркарска лига – НБА ја објави идеалната петорка за сезоната 2019/20.

Место во најдобрите пет има за:
Леброн Џејмс (Лос Анџелес лејкерс)
Јанис Адетокунбо (Милвоки)
Лука Дончиќ (Далас)
Ентони Дејвис (Лос Анџелес лејкерс)
Џејмс Харден (Хјустон).

 

Shpërndaj me

Loading...