Фудбалерите на Челзи и Ајакс одиграа прекрасен натпревар во 4 коло во групата Н во Лигата на шампионите, на кој беа постигнати вкупно осум голови.

Ајакс на почетокот на вториот дел имаше предност од 4:1, со два авто гола, едниот на Тами Абрахам, а другиот на голманот Кеп Аризабалга. Сепак, Челзи за само половина час успеа да ремизира, а потоа и да направи пресврт, но ВАР системот го поништи петтиот погодок, втор на Сезар Аспикулете, со што натпреварот заврши нерешено, 4:4.

На средбата имаше и многу шанси, а најинтересните моменти може да ги погледнете во приложеното видео:

 

Shpërndaj me

Loading...