fbpx

115 заразени, 7 починати и 40 излечени е билансот на Ковид-19 за 24 часа во земјата. Најголем број заразени лица има во Скопје-53, Струга-13, Тетово-8, и по 6 случаја во Дебар и Штип. Во другите градови има помалку од 4 заразени.

Во последните 24 часа 7 лица починале, двајца од Скопје и по еден од Тетово и Крушево. Во центрите за тестирање беа направени 1032 тестови а инфицирани се 11 проценти. Бројот на излечени лица во последните 24 часа изнесува 40, од кои 26 се од Скопје.

Shpërndaj me

Loading...