fbpx

Во последните 24 часа регистрирани се 165 нови случаи на заболени од Ковид-19. Резултатот е добиен по изработени 1454 тестa.

Истовремено, 128 пациенти се излекувани, а починаа 7 пациенти позитивни на Ковид-19.

Со ова вкупниот број позитивни случаи во земјава достигна 6787.

Излекувани се 2876, а починале 328 пациенти.

Shpërndaj me

Loading...