fbpx

Во последните 24 часа регистрирани се 205 нови случаи на заболени од Ковид-19. Резултатот е добиен по изработени 1728 тестa.

Истовремено, 336 пациенти се излекувани, а починаа 6 пациенти позитивни на Ковид-19.

Со ова вкупниот број позитивни случаи во земјава, од почетокот на епидемијата, достигна 7777.

Излекувани се 3960, а починале 368 пациенти.

Shpërndaj me

Loading...