fbpx

Обилни снежни врнежи предизвикаа проблеми во сообраќајот низ Грција, а неколку села се без електрична енергија.

Затворен е патот што ги поврзува Атина и Ламија, а на возачите им се препорачува да користат ланци.

Грчката национална метеоролошка служба соопшти дека снегот паѓа и на северот на Грција, како и на Пелопонез.

Поради силни ветрови затворени се пристаништата Пиреја и Рафина.

Shpërndaj me

Loading...